Azərbaycanlı iş adamları Türkiyə fabrikini ilk günlərində müflis olmaqdan xilas ediblər - VİDEO
Azərbaycanlı iş adamları Türkiyənin ən böyük divar kağızı istehsalçısını ilk günlərində müflis olmaqdan xilas ediblər
Marja.az xəbər verir ki, 2014-cü ildə, hazırda Türkiyənin ən böyük divar kağızı istehsalçısı olan "Adawall" satışa başlamamış müflis olmaq təhlükəsilə üzləşib. Şirkət azərbaycanlı iş adamlarının da dəstəyi sayəsində ilk satışlarına başlayıb. Şirkətin sahibi Hakan Güzel Azərbaycana gələrək divar kağızı satan mağazalarda olub, danışıqlar aparıb. Fərqli dizaynları ilə diqqət çəkən "Adawall" markası bu gün Adanadan 120 ölkəyə divar kağızları ixrac edir. Azərbaycanda isə "Adawall" divar kağızlarını satan 12 mağaza var.
Hakan Güzel əmisi oğlu Vehbi Güzel ilə Türkiyənin ən böyük divar kağızı fabrikini quranda 32 yaşında olub. Fabriki bankdan götürdüyü kredit və koreyalı sənayeçinin dəstəyilə qurub. İlk satışlarına azərbaycanlı iş adamlarının da dəstəyilə başlayıb.
Hakan Güzel biznesinə 7 yaşında babasının xırdavat mağazasında başlayıb. Bal ayı tətilinə getdiyi Malayziyada rastlaşdığı iş fürsəti onu divar kağızı ilə tanış edib. Qısa müddətdə Türkiyənin ən böyük divar kağızı idxalçısı, ardınca isə istehsalçısı və ixracatçısı olub.