Azərbaycan startapı ərəb fondundan investisiya aldı - MƏBLƏĞ
Azərbaycanın startapı “Keepface” Birləşmiş Ərəb Əmirliyindən (BƏƏ) investisiya alıb.
Şirkətin yaradıcısı və İcraçı direktoru Vaqif Abbasov “Marja”ya bildirdi ki, BƏƏ-də təsis edilmiş özəl fond “Keepface”ə 300 min ABŞ dolları məbləğndə investisiya yatıracaq.
İnvestisiyadan öncəki qiymətləndirməyə görə startapın dəyəri 2 milyon ABŞ dollarıdır.
“24 yanvar 2018-ci ildə “Keepface”, MENA bölgəsində fəaliyyət göstərən özəl investisiya fondundan ilk toxum investisiya müqaviləsini imzalayıb. Ayrılmış maliyyə "Keepface" platformasını inkişaf etdirmək və xidmət sahəsini genişləndirmək üçün istifadə olunacaqdır, - Vaqif Abbasov deyib.
"Keepface" mərkəzi ofizi Dubayda yerləşən, Türkiyə, İran, Mərkəzi Asiya və Qafqaz ölkələrində fəaliyyət göstərən Azərbaycan startapıdır. www.keepface.com
"Keepface" dünyada trend marketinq strategiyası sayılan "Influencer Marketing"i avtomatlaşdıran platformadır. Bu platformada influencerlər və brendlər bir-birini taparaq sosial media kampaniyalarını həyata keçirirlər.