Astarada logistik mərkəz yaradılacaq
Astarada logistik mərkəz tikiləcək.
"Marja" xəbər verir ki, bunu Astara Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Qəzənfər Ağayev bildirib.
Azərbaycanın beynəlxalq nəqliyyat mərkəzlərindən birinə çevrildiyini vurğulayan Q.Ağayev ölkəmizin “Şimal-Cənub” nəqliyyat dəhlizinin icrası istiqamətində öhdəsinə düşən bütün işləri uğurla yerinə yetirdiyini diqqətə çatdırıb.
Astara rayonunun ərazisindən keçən beynəlxalq nəqliyyat dəhlizi ilə bağlı Azərbaycandan İrana yeni dəmir yolunun çəkilməsi ilə əlaqədar dəmir yolunun Xəzər dənizi sahili boyu xəttinin başqa əraziyə köçürüləcəyini vurğulayan icra hakimiyyətinin başçısı Astarada logistik mərkəzin, dəmir yolunun keçdiyi ərazidə isə böyük ticarət obyektlərinin tikiləcəyini bildirib.
Yığıncaqda qeyd olunub ki, Ələt-Astara beynəlxalq avtomobil yolunun başa çatdırılması ilə Astaradan Bakıya olan məsafə 40 kilometr qısalacaq. Lənkəran Beynəlxalq Hava Limanından Astaraya bir saata qədər vaxt sərf olunduğu halda, yeni avtomobil yolu ilə 15 dəqiqəyə gəlmək imkanı yaranacaq. Bütün bunlar isə böyük turizm imkanlarına malik Astaraya xarici turistlərin axınına səbəb olacaq.