29 milyon manatdan çox zərərdən sonra 7 milyon manata yaxın mənfəət!
2016-cı ildə 29 milyon 264 min manat zərər edən "Bank Melli İran" Bakı filialı 2017-ci ili 6 milyon 923 min manat xalis mənfəətlə başa vurub.
“Marja” Filialın maliyyə göstəricilərinə istinadən xəbər verir ki, ötən il 2 milyon 967 min manat faiz gəliri, 203 min manat haqq və komissiya gəlirləri əldə edən bankın 7 milyon manata yaxın xalis mənfəət əldə etməsi ehtiyatların bir hissəsinin azad olmasıdır.
Ötən il əmanət və kredit itkilərinə görə yaradılmış ehtiyatların 5 milyon 749 min manatı azad olub.
"Bank Melli İran" Bakı filialı 2016-cı ildə aktivlər üzrə ehtiyatların yaradılmasına 30 milyon 895 min manat ayırdığından ili 29 milyon 264 min manat zərər ilə başa vurmuşdu. Filailın bağlanan banklardan birində depoziti qalmışdı.
30-12-2017-ci il tarixinə "Bank Melli İran" Bakı filialının cəmi aktivləri 100 milyon 498 min manat, cəmi öhdəlikləri 31 milyon 213 min manat, cəmi balans kapitalı isə 69 milyon 285 min manat təşkil edib.
31-12-2016-cı il tarixində filial 80 milyon 467 min manat cəmi aktivlərə, 58 milyon 561 min manat cəmi öhdəliklərə və 21 milyon 906 min manat cəmi balans kapitalına malik idi.
Ötən il Filialın nizamnamə kapitalı 51 milyon 433 min manatdan 73 milyon 611 min manata qaldırılıb. Eyni zamanda 18 milyon 276 min manat subordinasiya borc öhdəlikləri cəlb edilib.