Azərbaycanlılar istirahət edəcək, bu dövlət qazanacaq
Bu il Yeni il bayramı günlərində xaricə getmək istəyən azərbaycanlı turistlər daha çox Gürcüstanda dincələcəklər.
Onun sözlərinə görə, azərbaycanlı turistlərin Gürcüstana üstünlük verməsinin əsas səbəbi həmin ölkədə xidmət qiymətlərinin daha ucuz olması ilə izah edilə bilməz. Azərbaycanlı turistlərin bu seçimi Gürcüstanın ölkəmizə daha yaxın olması, təyyarə ilə 50 dəqiqəyə, avtomobillə isə 5 saata oraya çatma imkanının olmasıdır:
“Azərbaycan turistlərinin hazırda Gürcüstana böyük tələbatı var. Bu, o demək deyil ki, Azərbaycanda qiymətlər bahadır. Azərbaycandakı hotellərdə yer qalmayıb. Artıq Quba, Qusar və Qəbələdəki hotellərdə Yeni il günləri üçün yerlər demək olar ki, dolub. Azərbaycan vətəndaşları, eləcə də əcnəbi turistlərin bu bölgələrə maraq göstərməsi nəticəsində yerlər demək olar ki, yoxdur”.
Xatırladaq ki, 2016-cı ildə Gürcüstana 1 523 075 nəfər Azərbaycan vətəndaşı səfər edib. Azərbaycan vətəndaşları bu göstərici ilə Gürcüstana səfər edən xarici ölkə vətəndaşları sırasında birinci yerdədirlər.