Azərbaycan və Van anlaşdı - "Van Shopping Fest"ə dəvət
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və Türkiyənin Van Ticarət və Sənaye Palatası arasında qarşılıqlı əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandum Azərbaycan və Türkiyənin Van şəhərinin iş adamlarının fəaliyyətinə, onların investisiya yatırmalarına dəstək olmaq və qarşılıqlı əməkdaşlığı genişləndirməyi nəzərdə tutur.
Gələn il martın 15-dən aprelin 5-dək Van Ticarət və Sənaye Palatasının təşkilatçılığı ilə Vanda "Van Shopping Fest" keçiriləcək.
Türkiyə saytları yazmışdı ki, istinadla xəbər verir ki, Van Ticarət və Sənaye Palatasının rəhbəri Necdet Takva festivalı tanıtmaq üçün Azərbaycana səfər edəcək.
Türkiyənin Kiçik və Orta Həcmli Müəssisələri İnkişafetdirmə və Dəstəkləmə İdarəsinin dəstəyi ilə Azərbaycana 3 günlük səfər planlaşdırdıqlarını deyən N.Takva qeyd edib ki, səfər çərçivəsində Türkiyənin ölkəmizdəki səfirliyini və Azərbaycan Ticarət və Sənaye Palatasını ziyarət edəcəklər. “Əsas məqsədimiz onları "Van Shopping Fest"ə dəvət etməkdir. İran ilə ilk dəfə 2014-ci ildə bu şəkildə əməkdaşlığa başlamışdıq. Budəfəki səfərimiz isə Azərbaycana olacaq”,- deyə Necdet Takva bildirib.