Həştərxanda Azərbaycan biznes mərkəzinin tikintisi yekunlaşmaq üzrədir
Rusiya Federasiyasının Həştərxan vilayətində Azərbaycan biznes mərkəzinin tikintisi yekunlaşmaq üzrədir. Bu barədə vilayətin qubernatoru Aleksandr Jilkin bildirib.
"Noyabrda Həştərxanda İran ticarət evinin açılışı baş tutub. Bununla yanaşı, Azərbaycan biznes mərkəzinin tikintisi yekunlaşmaq üzrədir", - deyə o bildirib.
Qubernator xatırladıb ki, gələn həftə Azərbaycana səfər edəcək: "Səfər çərçivəsində Həştərxan biznes mərkəzinin tikintisi üçün ayrılmış yerə baxış keçirəcəyik. Bununla yanaşı, biz gələn il üçün fəaliyyət planını da müzakirə edəcəyik".
Bundan öncə xəbər verdiyimiz kimi, A.Jilkin gələn həftə Azərbaycana səfər edəcək. Səfər çərçivəsində A.Jilkin bir sıra kommersiya layihələrinin reallaşdırılmasını müzakirə edəcək. Bildirilir ki, qubernator ölkə rəhbərliyi ilə görüşündə 2018-ci ildə reallaşdırılması nəzərdə tutulan layihələrlə bağlı təkliflər irəli sürəcək.