“İnşaatçılar” metrosunun yaxınlığında yeni “McDonald’s” restoranı açılıb - FOTO - VİDEO
Novruz bayramı ərəfəsində, Bakının Yasamal rayonunda “McDonald’s Azərbaycan”ın 31-ci restoranı fəaliyyətə başlayıb.
Yeni restoran A.M. Şərifzadə küçəsi 257 ünvanında, “İnşaatçılar” metro stansiyasının yaxınlığında yerləşir.
Restoran, dəqiq həndəsi formalar, minimalist xətlər və funksionallığı özündə birləşdirən müasir “Geometry” dizayn konsepti əsasında inşa edilib. İkimərtəbəli restoran 207 nəfərlik oturacaq yeri ilə geniş müştəri axınını rahatlıqla qəbul edə biləcək.
Restoranda geniş çeşidli içkilər və desertlər təqdim olunan “McCafe” zonası, həmçinin “McDelivery” xidməti mövcuddur. Ailələr üçün daha rahat mühit yaratmaq məqsədilə yaxın zamanda uşaqlar üçün oyun zonası da istifadəyə veriləcək.
Yeni restoranın açılması ilə 80 yeni iş yeri yaradılıb. “McDonald’s Azərbaycan” təkcə məşğulluğu artırmır, eyni zamanda əməkdaşlarına peşəkar inkişaf üçün imkanlar yaradır. Bütün işçilər beynəlxalq standartlara uyğun təlimlərdən keçərək müştəri xidməti, idarəetmə və komanda işi bacarıqlarını təkmilləşdirirlər.
Dünyanın ilk qlobal brendlərindən biri kimi Azərbaycan iqtisadiyyatına investisiya yatıran ilk beynəlxalq brendlərdən biri olan “McDonald’s” 25 il ərzində ölkənin qeyri-neft sektorunun inkişafını fəal şəkildə dəstəkləyir. 100-dən çox Azərbaycan şirkəti ilə əməkdaşlıq edən “McDonald’s” yerli podratçılarla əməkdaşlığa xüsusi önəm verir. Yeni restoranın açılması ilə 80 yeni iş yeri yaradılıb və bununla da “McDonald’s Azərbaycan” əməkdaşlarının ümumi sayı 2850-ni ötüb. Bu da şirkətin yerli iqtisadiyyatın inkişafına və ölkə sakinləri üçün iş yerlərinin yaradılmasına verdiyi töhfəni təsdiqləyir.