Sərinləşdirici içkilər zavodu tikilir - 150 iş yeri
Ağstafada daha bir istehsal sahəsinin, “ATİLO” MMC sərinləşdirici içkilər zavodunun inşasına başlanıb.
Bu layihə tamamilə müasir texnologiyalara əsaslanan istehsal sahəsidir. Bakı-Qazax avtomobil yolunun kənarında, Dağ Kəsəmən kənd ərazisində inşa olunan zavodda pivə istehsalı, sərin içkilər istehsalı, şüşə qablar istehsalı və sərin içki məhsullarının saxlanılması və qablaşdırılması kimi sahələr fəaliyyət göstərəcək.
İstehsal müəssisəsində xammal kimi regionda mövcud olan təbii resurslardan istifadə nəzərdə tutulur. İstehsal olunacaq məhsullar isə əsasən daxili bazara yönəldiləcək. İstehsalda istifadədən sonrakı qalan qalıqlar heyvandarlıqda yem kimi istifadə oluna biləcək.
Layihədə istifadə ediləcək avadanlıqlar və pivə istehsalı üçün “solot” və “xmel” Avropa ölkələrindən gətiriləcək. İstehsal müəssisəsin 2018-ci ilin may ayında istifadəyə verilməsi planlaşdırılır. Tam fəaliyyətə düşdükdən sonra isə burada 150 nəfər daimi işlə təmin olunacaq.