“Zəyəm Texnologiyalar Parkı” zərər ilə işləməkdə davam edib
“Zəyəm Texnologiyalar Parkı” ASC 2024-cü ilin ilk 6 ayını 509 min manat xalis zərər ilə başa vurub.
Marja Şirkətin yarımillik hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2024-cü ilin yanvar-iyun aylarında “Zəyəm Texnologiyalar Parkı”nın gəlirləri (satış) 4 milyon 974 min manat təşkil edib.
Qeyd edək ki, “Zəyəm Texnologiyalar Parkı” ASC 2023-cü ili 1 milyon 726 min manat, 2022-ci ili 1 milyon 915 min manat xalis zərər ilə bağlamışdır.
“Zəyəm Texnologiyalar Parkı” ASC-nin nizamnamə kapitalının 97,07%-i "Azmade Group" MMC -yə, 2,93%-i fiziki şəxslərə məxsusdur.
Hazırda Zəyəm Texnologiyalar Parkı müxtəlif növ metal konstruksiyalar o cümlədən fermalar, piyada keçidləri,metal körpü estakadalar,konteynerlər, silolar, çənlər, kalonlar və dayaqlar, bina fasadları üçün çərçivələr, müxtəlif tipli sənaye qəliblər, kənd təsərrüfat aqreqatları ,bina ,tunel,yol tikintisində istifadə olunan texnikalar üçün (kranlar,ekskavatorlar,qreyderlər,buldozerlər) ehtiyat hissələri (vallar, oxlar, dişli çarxlar, muftalar, oymaqlar ) və s. istehsal edir.