Gardashlar Mebel: Azərbaycanda ERP sistemləri ilə mebel istehsalında şəffaflıq inqilabı
Mebel şirkətinin müştəriləri sifarişlərini canlı izləyə biləcəklər. İstehsal prosesinin hansı mərhələdə olduğunu bir kliklə öyrənmək mümkündür.(®) Azərbaycanda mebel sənayesinin qabaqcıl şirkətlərindən biri olan Gardashlar Mebel, müştərilərinə tam şəffaf izləmə imkanı yaradan yeni ERP (Enterprise Resource Planning) platformasını istifadəyə verəcək. Bu addım, şirkətin müştəri məmnuniyyətini və istehsal proseslərinin şəffaflığını artırmaq məqsədilə atdığı növbəti mühüm addımdır.
ERP sistemlərinin tətbiqi ilə bağlı Gardashlar Mebel şirkətinin rəhbəri Əli Mirzəyev bildirib:
"Yeni ERP platformamız vasitəsilə müştərilərimiz sifarişlərinin hər mərhələsini canlı olaraq izləyə biləcəklər. İstehsal prosesinin hansı mərhələdə olduğunu bir kliklə öyrənmək mümkündür. Bu, müştərilərimizə istehsal prosesinin bir hissəsi olma imkanı verir və onların arxayınlığını artırır."
ERP sistemlərinin digər üstünlükləri də diqqətəlayiqdir. Şirkət rəhbərinin sözlərinə görə, ERP sistemləri istehsal proseslərini daha effektiv və səmərəli idarə etməyə imkan verir. Resursların düzgün planlanması və idarə edilməsi nəticəsində məhsuldarlıq artır və xərclər azalır. ERP sistemlərinin istifadəsi şirkətlərin innovativ həllər təqdim etməsinə və rəqabət üstünlüyü qazanmasına kömək edir. Bu sistemlər müasir texnologiyaların istifadəsi ilə istehsal proseslərini təkmilləşdirir və müştərilərə daha yaxşı xidmət göstərməyə imkan verir.
Gardashlar Mebel, ERP sistemlərinin tətbiqi ilə müştəri məmnuniyyətində yeni bir dövr açaraq, Azərbaycanda mebel sənayesində öncül mövqeyini daha da möhkəmləndirir. Şirkət həm yerli, həm də xarici bazarlarda "Made in Azerbaijan" markası altında uğurla fəaliyyət göstərir.
ERP platforması 2024-cü ilin sonunda təqdim olunacaq və 2025-ci ildən istifadəyə veriləcək. Sistem, Global Technology Services və Prospect şirkətləri tərəfindən hazırlanır və layihənin bir hissəsi Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (EBRD) tərəfindən maliyyələşdirilir.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin əvvəlində istehlakçılar və media nümayəndələri üçün Gardashlar Mebel tərəfindən Platformanın təqdimat mərasimi keçiriləcək.
Gardashlar Mebel haqqında daha ətraflı məlumatı rəsmi saytdan əldə edə bilərsiniz.