"Kolin İnşaat" 28-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgisində təmsil olunur - FOTOLAR
(®) 31 may-2 iyun tarixlərində Bakı Enerji Həftəsinin əsas sponsorlarından biri olan Kolin İnşaat 28-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisi və 28-ci Bakı Enerji Forumunda iştirak edib.
"Koloğlu Holding"in tərkib hissəsində olan qrup şirkətləri və 2006-cı ildən etibarən Azərbaycanda fəaliyyət göstərən "Kolin İnşaat" Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgisində enerji, neft və qaz sektorunda investisiyadan istehsala, inşaatdan enerjinin paylanmasına bir çox strateji layihələri ilə stenddə təmsil olunur.
30-dan çox ölkənin təmsil olunduğu və regionda neft-qaz sənayesinin əsas tədbiri olan sərgi stendində tikinti və enerji sahəsində layihələri iştirakçılar və ziyarətçilərə nümayiş olunub, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçirilən sərgidə "Kolin İnşaat" stendində dövlət və özəl sektor nümayəndələri ilə mütəmadi işgüzar görüşlər keçirilib və danışıqlar aparılıb.
"Kolin İnşaat" həmçinin Xəzər regionu üçün vacib olan enerji məsələləri müzakirə olunan və ənənəvi olaraq 600-dən çox nümayəndə iştirak edən Bakı Enerji Forumunda əsas tərəfdaş olaraq iştirak edir.
Tədbirin ilk günündə "Kolin İnşaat" şirkətinin tərəfdaşlığı ilə ADA Universitetinin İnkişaf və Diplomatiya İnstitutunun Siyasi Araşdırmalar və Analiz üzrə Direktoru Prof. Damyan Krjeviç Mişkoviç və Enerji və Davamlı İnkişaf Proqramının Baş Elmi İşçisi Əhməd Hümbətovun iştirak etdiyi “Xəzər regionunun yaşıl enerji potensialı” mövzusunda sessiya keçirilib və bərpa olunan enerji ilə bağlı mütəxəssislərin təqdimatları maraqla qarşılanıb.