Yağış, qar yağacaq - HAVA PROZNOZU
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən verilən xəbərə görə, sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı gözlənilir.
Günün birinci yarısında bəzi yerlərdə arabir yağış yağacağı, duman olacağı ehtimalı var. Şimal-şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 6-9° isti, gündüz 13-16° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 761 mm civə sütunu olacaq. Nisbi rütubət 65-75 % olacaq.
Martın 20-də Azərbaycanın rayonlarında bəzi yerlərdə arabir yağıntılı olacağı gözlənilir. Ayrı-ayrı yerlərdə intensiv olacağı, dağlıq ərazilərdə qar yağacağı ehtimalı var. Bəzi yerlərdə arabir duman olacaq. Şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 6-11° isti, gündüz 16-21° isti, dağlarda gecə 3° şaxtadan 2°-dək isti, gündüz 2-5° isti olacaq.
Martın 19-na olan məlumatına əsasən, bəzi yerlərdə arabir yağış yağıb.
Bildirilib ki, yağan yağıntının miqdarı Göyçayda 7.0 mm, Balakəndə 5.0 mm, Qaxda 2.0 mm, Zaqatala, Qobustan, Qusar, Şəki, Yevlaxda 1.0 mm-dək olub.
Duman Daşkəsən, Naftalan, Şəmkir, Şəki, Şamaxı, Qrız, Şahdağ, Göyçay, İmişli, Kürdəmir, Neftçala, Biləsuvar, Lənkəran, Lerikdə, eləcə də Bakıda və Abşeron yarımadasında müşahidə olunub, görünüş məsafəsi 300 metrədək məhdudlaşıb.
Havanın temperaturu: martın 18-də Bakıda iqlim normasından 6.2° yüksək olub, havanın maksimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 17°-dək isti, Naxçıvanda 20°-dək isti, dağlıq rayonlarda 13°-dək isti, aran rayonlarında 23°-dək isti olub.
Martın 20-dən bəzi rayonlarda arabir yağıntılı olacağı, 22-si axşamdan əksər rayonlarda tədricən kəsiləcəyi gözlənilir.