Rusiya-İsveç şirkətinin "Port Baku"da mağazası açılacaq
Ortopedik döşəklər və digər məhsullar istehsal edən Rusiya-İsveç şirkəti "Askona"nın Azərbaycanda satış şəbəkəsi genişləndirilir.
Marja xəbər verir ki, növbəti "Askona" mağazasının Bakıda "Port Baku"da istifadəyə verilməsi planlaşdırır.
Hazırda brendin "Park Bulvar"da, "28 Mall"da, Babək prospektində və Əhməd Rəcəbli küçəsində mağazaları, həmçinin askonalife.az onlayn mağazası fəaliyyət göstərir.
Qeyd edək ki, "Askona AZ" MMC MDB-də Askona ortopedik məhsullarının istehsalı üzrə böyük fabrikin təmsilçisidir.
"Askona" şirkəti ev üçün ortopedik döşəklər, yastıqlar və yorğanlar, mebel və ev aksesuarlarının istehsalında liderlərdən biridir. Hal-hazırda, şirkətin fabrikində 800-dən çox yuxu məhsulları istehsal olunur. Şirkətin məhsullarının siyahısında təkcə iri yataq otağı mebelləri, çarpayı və divanlar deyil, eyni zamanda uşaqların sağlamlığı üçün əvəzedilməz olan aksesuar və məhsullar da var.
"Askona" ortopedik döşəklər və yuxu məhsulları istehsal edən iri Rusiya şirkətidir. Şirkətin istehsal müəssisələri Kovrov və Novosibirskdə yerləşir. Şirkət 1990-cı ildə yaradılıb, 2010-cu ildən bəri səhmlərinin 51%-i İsveçin "Hildinq Anders" şirkətinə məxsusdur.