“Gardashlar Mebel” Amerikaya növbəti konteynerini göndərdi
"Amerika bazarında satışlarımız artan templə davam edir".“Gardashlar Mebel” şirkəti Amerikaya növbəti konteynerini göndərib.
ABŞ-a növbəti konteynerini göndərən"Gardashlar Mebel" şirkətinin rəhbəri Əli Mirzəyev bu barədə məlumat verərək bildirib ki, istehsal etdikləri mebellər Amerika bazarının standartlarına tam uyğundur:
“Amerikaya göndərdiyimiz mebellərlə bağlı müsbət rəyin formalaşması həmin bazarda mövqeyimizi möhkəmləndirməyə imkan yaratdı. Amerika bazarında satışlarımızın artan templə davam etməsi, həmçinin ölkə iqtisadiyyatına xarici valyuta axınını da təmin edəcəkdir. Xarici mebel markalarının sifarişləri əsasında müşahidələrimiz göstərir ki, yerli alıcılar daha sadə və praktik mebellərə üstünlük verirlər. Yerli alıcıların bahalı və dəbdəbəli mebellərə olan tələbatı olduqca aşağıdır. Bir amerika alıcısı evində olan mebeli bir ildən bir dəyişməyə üstünlük verir. Alıcılar mebelin bir neçə funksiyaları özündə birləşdirməsinə diqqət edirlər. Bu bazara daxil olmaq üçün insanların alıcılıq qabiliyyətinə təsir edən faktorları daima incələmək lazımdır. Artıq "Made in Azerbaijan" brendi adı altında istehsal etdiyimiz mebellər ilə Amerika alıcılarının rəğbətini qazanırıq”.
“Amerikaya mebel ixrac etmək Fabrikimizin istehsal praktikasını daha da möhkəmləndirir. İxrac sürətimiz artdıqca, keyfiyyətli və kompakt mebel istehsalı sahəsində daha ixtisaslaşırıq.
Şirkətin növbəti ixracı qarşıdakı aylara planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, "Qardaşlar Mebel" şirkətinin adı “Yaşıl Dəhliz” iştirakçıları sırasındadır.