"Yeni Fikir 2017" müsabiqəsində 35 layihə Yarımfinala vəsiqə qazanıb
Dünən (16 May 2017) "Yeni Fikir 2017" startap müsabiqəsinin Münsifllər Heyətinin növbəti görüşü keçirilib.
Təşkilat Komitəsindən “Marja”ya daxil olmuş məlumata görə, görüşdə Müssabiqədə iştirak edən 148 layihə arasından 35 layihənin Yarımfinala vəsiqə qazanması haqqında qərar qəbul olunub. Qeyd edək ki, yarımfinalçıların seçilməsi 02-14 May 2017-ci il tarixlərində həyata keçirilən "online" qiymətləndirmənin nəticələrinə əsasən aparılıb.
Yarımfinal proqramı 26 May 2017-ci il tarixində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Mərkəzi Elmi Kitabxanasının binasında keçiriləcək.
Yarımfinalçıların siyahlısı və yarımfinal qaydaları haqqında informasiya aşağıdakı ünvanda ətraflı verilib: http://yenifikir.az/az/pages/Yarimfinal-2017-56.html
Müsabiqədə uğurlu olan startap layihələri, o cümlədən müsabiqənin qaliblərini gözləyən mükafat və digər üstünlüklər haqqında: http://yenifikir.az/az/pages/Mukafatlar-26.html