SABAH qrupları tələbələri Azercell-də təcrübə keçəcəklər
Azercell Telekom MMC Təhsil Nazirliyi SABAH qrupları tələləbələri üçün “Yay Tələbə Təcrübə Proqramı”nı elan edir.
Bu proqram tərəflər arasında imzalanmış memorandum çərçivəsində həyata keçirilir. Qaydalara əsasən SABAH qruplarının son 2 kurs tələbələri 2017-ci ilin 8 may tarixinə qədər “Yay Tələbə Təcrübə Proqramı”na müraciət edə bilərlər.
Bunun üçün https://www.azercell.com/az/company/career/development_oportunities/intern_summer_2017/ linkinə daxil olmaq lazımdır.Nəzərinizə çatdıraq ki, yalniz @sabah.edu.az ünvanından gələn müraciətlərə baxılacaq.
Tələbələr iyulun 1-dən başlayacaq proqram çərçivəsində Azercell-də 2ay təcrübə keçmək şansı qazanacaqlar.
“Yay Tələbə TəcrübəProqramı”mərhələlərlə seçilən gənclərəAzercell-də təcrübə keçmək imkanı qazandıraraq ali məktəblərdəöyrəndikləri nəzəri bilikləri real iş şəraitində tətbiq etmək imkanıyaradır. Tələbələr telekommunikasiya sənayesi barədə birbaşa mənbədən bilik əldə edərək maraqlı və məsuliyyətli layihələrə cəlb olunurlar,bu da gənclərin gələcək karyera inkişafına öz töhfəsini verir. 2008-ci ildən indiyə qədər keçirilən bu proqram çərçivəsində 112 tələbə Azercellin Tələbə Təcrübə Proqramı çərçivəsində təcrübə keçib, onlardan 16-i isə şirkətdə işlə təmin olunub.
Qeyd edək ki, ötən il Tələbə Təqaüd proqramı çərçivəsində Bakı şəhəri üzrə elan olunmuş yerlərin 50%-i Sabah Qruplarına ayrılıb. Barama İnnovasiya və Sahibkarlıq mərkəzi ilə əməkdaşlıq nəticəsində 6 ay müddətində davam edən inkubasiya proqramına seçilən 5 komandadan biri məhz SABAH qruplarının tələbələri olub. Ötən ilin sonunda SABAH qrupları tələbələri üçün Azercell Plazada tanışlıq səfəri təşkil edilib, onlar üçün “GSM Texnologiyası ilə tanışlıq”, “Məhsulların idarə olunması”, “Öz Brendini Yarat”movzularında qısa sessiyalartəşkil olunub. Həmçinin İnsan Qaynaqları departamentinin əməkdaşları 17-20 fevral tarixlərində SABAH Karyera Qış Məktəbi layihəsində Qubada tələbələrə təlimlər keçiblər.
SABAH qrupları Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə 2014/2015-ci tədris ilində 7 ali təhsil müəssisəsində yaradılmış ən aparıcı layihələrdəndir.