Azərbaycanda satılmış BOSCH və Siemens-lər qüsurlu çıxdı – PARTLAYIŞ RİSKİ
Azərbaycanda BOSCH və Siemens mətbəxt avadanlıqlarının mümükün partlayışı riski ilə əlaqədar olaraq təhlükəsizlik kampaniyası elan edilib.
“Marja” xəbər verir ki, BOSCH və Siemens-in 2004, 2006, 2009 və 2011-ci illərdə istehsal edilmiş, qazla çalışan mətbəxt avadanlıqlarında yerləşən adaptorlar qüsurludur.
“Bəzi hallarda qaz sızması nəzarət edilə bilinməyəcək şəkildə baş verir və partlayış riski ortaya çıxa bilər”,- “BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret” şirkətinin məlumatında deyilir.
“BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret” şirkəti “Siemens AG” və “Robert Bosch GmbH” şirkətlərinin lisenziyası əsasında fəaliyyət göstərir. “Yurd Servis” MMC və “Baku Service Company” şirkətin Azərbaycanda rəsmi servis mərkəzləridir.
“BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret” Azərbaycandakı müştərilərindən qaz avadanlıqlarının qüsurlu olub –olmadığını yoxlamağa çağırır.
Qaz adaptorları şirkət tərəfindən təmənnasız dəyişdiriləcəkdir.