İstirahət günlərində səyahətə çıxanlar üçün hava proqnozu açıqlanıb
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Departamentindən verilən məlumata görə, Böyük və Kiçik Qafqazda yaxın iki gündə hava yağmursuz keçəcək, qərb küləyi əsəcək, havanın temperaturu dağətəyi rayonlarda 33-38, dağlıq rayonlarda 23-28 dərəcə isti təşkil edəcək.
Lənkəran-Astara bölgəsində günəşli hava şəraiti müşahidə olunacaq, şərq küləyi əsəcək, havanın maksimal temperaturu 32-37 dərəcə isti təşkil edəcək.
Aran rayonlarında günəşli hava şəraiti müşahidə olunacaq, qərb küləyi əsəcək, havanın maksimal temperaturu 34-39 dərəcə isti təşkil edəcək.
Naxçıvan MR-da yağmursuz hava şəraiti müşahidə olunacaq, qərb küləyi əsəcək, havanın maksimal temperaturu 34-39 dərəcə isti təşkil edəcək.
Paytaxt qonaqlarının isə nəzərinə çatdırırıq ki, yaxın iki gündə yağmursuz hava şəraiti müşahidə olunacaq, şimal-qərb küləyi arabir güclənəcək.