Tenderlərdə tez-tez qalib olan şirkət qazancını açıqladı
Su təsərrüfatı ürə keçirilən tenderlərdə tez-tez qalib elan edilən "Kaskad-Hidro M" MMC 2024-cü ili 2 milyon 919 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 20213-cü ili 2 milyon 236 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, ötən il "Kaskad-Hidro M" şirkətinin xalis mənfəəti 683 min manat və ya 30% artıb.
Marja.az xəbər verir ki, "Kaskad-Hidro M"in gəlirləri 2023-cü ildə 11 milyon 434 min manat ikən, 2024-cü ildə 14 milyon 113 min manata yüksəlib (2 milyon 680 min manat və ya 23,4% artıb).
Qeyd edək ki, “KASKAD-HİDRO M” MMC çirkab və təmiz sular üçün geniş çeşiddə nasos aqreqatlarını təklif edir. Şirkət həmçinin, cihazların qurraşdırılması, neft qaz sahəsində, energetika və su təsərrüfatında, metallurgiyada, kimya sənayesində və gəmiqayırmada kompleks həllərin həyatə keçirilməsində təcrübəyə malikdir. “KASKAD-HİDRO M” şirkəti, bazarda 1996-cı ildən fəaliyyət göstərir.
“KASKAD-HİDRO M” MMC-nin nizamnamə kapitalı 10 manat məbləğindədir. Şirkətin təsisçisi Rəsulov Rauf Xudaverdi oğludur.