Neft Maşınqayırma İnstitutu “Suraxanı Maşınqayırma Zavodu”na birləşdi
"Azərbaycan Elmi- Tədqiqat və Layihə Konstruktor Neft Maşınqayırma İnstitutu" ASC şirkəti “Suraxanı Maşınqayırma Zavodu” ASC-yə qoşulub.
Marja.az xəbər verir ki, bu barədə “Suraxanı Maşınqayırma Zavodu” məlumat yayıb.
"Nizamnamə kapitalındakı səhmləri tamamilə dövlətə məxsus olan və Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Əmircan qəsəbəsi, Səttar Bəhlulzadə küçəsi 411 nömrəli ünvanda yerləşən "Suraxanı Maşınqayırma Zavodu" Açıq Səhmdar Cəmiyyəti, nizamnamə kapitalındakı səhmləri tamamilə dövlətə məxsus olan və Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Araz küçəsi 4 nömrəli ünvanda yerləşən "Azərbaycan Elmi- Tədqiqat və Layihə Konstruktor Neft Maşınqayırma İnstitutu" Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin ona qoşulması ilə yenidən təşkil edilmişdir", -məlumatda deyilir.
Qeyd edilib ki, "Azərbaycan Elmi -Tədqiqat və Layihə Konstruktor Neft Maşınqayırma İnstitutu" Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin kreditorları 2 ay ərzində tələblərini AZ 1042, Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Əmircan qəsəbəsi, Səttar Bəhlulzadə küçəsi 411 nömrəli ünvana verə bilərlər.