“Holberton School Azerbaijan” tələbələrinin məşğulluğunun təmin olunması üçün "Karyera Günləri" təşkil edib
(®) 18 oktyabr 2024-cü il tarixində “Holberton School Azerbaijan” tələbələr üçün uğur yolunda mühüm bir addım ataraq “Karyera Sərgisi” təşkil edib.
Bu tip sərgilər, gənclərə karyera yolunda əhəmiyyətli dəstək verərək, texnologiya sahəsindəki imkanları genişləndirmək və professional əlaqələr qurmaq məqsədini güdür.
Sərgidə Azərbaycanın aparıcı şirkətləri iştirak edərək, tələbələrə öz sahələri haqqında ətraflı məlumatlar təqdim ediblər. Bu cür tədbirlər, tələbələrin gələcəkdə hansı imkanların onları gözlədiyi barədə aydınlıq yaratmaq baxımından son dərəcə faydalıdır.
Tədbirdə Azercell, IDDA, KPMG Azerbaijan və AZAL kimi nüfuzlu qurumların nümayəndələri yer alıb. Bu şirkətlər, tələbələrlə birbaşa görüşərək, onlara müxtəlif karyera imkanları təqdim ediblər. Tələbələr, şirkət nümayəndələri ilə fərdi müsahibələr keçirərək, öz bacarıq və təcrübələrini müzakirə etmək fürsəti qazanıblar. Bu müsahibələr, iştirakçıların özlərini ifadə etmə qabiliyyətini inkişaf etdirmək və gələcək iş mühitində daha inamlı olmağı öyrənmək üçün mühüm bir addım olub.
Karyera sərgisində, yalnız karyera imkanlarının təqdim edilməsi ilə kifayətlənilməyib, eyni zamanda, tələbələrə hədiyyələr və mükafatlar da təqdim edilib. Şirkətlər, müxtəlif sahələrdə uğur qazanan tələbələri mükafatlandıraraq, onların səylərini qiymətləndirib. Bu, tələbələrin öz bacarıqlarını daha da artırmalarına və karyera yolunda daha da həvəslənmələrinə səbəb olub. Hədiyyələr, yalnız motivasiya məqsədli deyil, eyni zamanda tələbələrin professional inkişaflarına müsbət təsir edəcək bir təşviq rolunu da oynayıb.
Növbəti Karyera Sərgisi isə 25 oktyabr tarixində ölkənin nüfuzlu və innovativ şirkətlərinin iştirakı ilə tələbələr üçün keçirilib. Bu dəfə tədbir, texnologiya sahəsində karyera qurmaq istəyən gənclərə unikal imkanlar təqdim etməklə yanaşı, onlara yerli və beynəlxalq bazarda tanınmış şirkətlərin nümayəndələri ilə bir araya gəlmək imkanı yaradıb. Tələbələr, Kapital Bank, BiRainy, Smart Solutions Group, JointLogic Technologies və M10 (PashaPay) kimi qabaqcıl şirkətlərin nümayəndələri ilə birbaşa ünsiyyət quraraq, sektorda mövcud olan karyera imkanları, bacarıq tələbləri və praktiki təcrübələr haqqında ətraflı məlumat alıblar.
Bu sərgidə, iştirakçıların öz gələcək karyeralarını planlamaq üçün mühim tövsiyələr və istiqamətlər əldə etməsi üçün xüsusi müsahibə sessiyaları təşkil olunub. Tələbələr, şirkət nümayəndələri ilə birbaşa müzakirələr apararaq, öz bacarıq və təcrübələrini sərgiləmək imkanı qazandıblar. Bu, onların peşəkar əlaqələr qurmasına və gələcək iş həyatlarında faydalanacaqları bir şəbəkə yaratmalarına imkan tanıyıb.
Holberton School Azerbaijan, tələbələrin texnologiya sahəsində uğur qazanması üçün müxtəlif imkanlar təqdim etməyə davam edir. Bu tədbirlər, gənclərin iş dünyasına hazırlığını artırmaq, karyera imkanlarını genişləndirmək və onların professional inkişaflarına dəstək vermək məqsədini güdür. Karyera sərgiləri, tələbələrin karyera yolunda atdıqları mühüm addımlar kimi önəmli bir rol oynayır və bu yolda daha da irəliləmələri üçün onlara ilham verir.