“Qarabağ” yalnız "Azərsun Holdinq"ə məxsusdur" - AÇIQLAMA
“Qarabağ” futbol klubu bəyanat yayıb. Buna son vaxtlar bəzi şirkətlərin komandanın loqosundan ticari məqsədlər üçün istifadə etməsidi.
Bu hüquq yalnız klubun sponsoru “Azərsun Holdinq”ə məxsus olsa da, bəzilərinin buna məhəl qoymaması klubu sərt addımlar belə atması ilə nəticələnə bilər:
“Qarabağ” FK-nın Azərbaycan futbol tarixində görünməmiş uğura imza ataraq Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinə yüksələrək bütün ölkədə böyük sevincə səbəb olmuşdur. İnsanların kütləvi şəkildə öz sevinclərini müxtəlif şəkildə göstərməsini məmnuniyyətlə qarşılayır və buna səbəb olmağın qürurunu ifadə edirik. Amma çox təəssüf edirik ki, bəzi şirkətlər xalqın ümumi sevgisindən öz ticari maraqları üçün istifadə edərək “Qarabağ”ın adından, loqotipindən yararlanırlar. Bildirmək istəyirik ki, “Qarabağ” FK loqo və brendindən istifadə etmək hüququ sadəcə klubun sponsoru "Azərsun Holdinq"ə məxsusdur. Klub loqosu və brendindən icazəsiz olaraq reklam xarakteri paylaşımlar, bildirişlərə qarşı hüquqi prosedur başladılacaqdır”.
Qeyd edək ki, “Qarabağ” Çempionlar Liqasının qrupuna düşən ilk Azərbaycan klubu kimi tarixə düşüb.