Məşhur market maraqlı status yazanları mükafatlandırıb
Son günlər sosial şəbəkələrdə gündəm olmuş OBA marketlər şəbəkəsi yazılan bütün fikirləri dəyərləndirərək 5 ən yaxşı statusu seçib.
OBA marketlər şəbəkəsinin ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən “Marja”ya verilən məlumata görə paylaşımlar seçilməzdən əvvəl statusu ilk yazan istifadəçilər müəyyənləşdirilmiş, daha sonra həmin istifadəçilər ilə əlaqə yaradılaraq bir daha dəqiqləşdirilmə aparılmışdır.
Rəsul Zahidov, Fərrux Qocamanlı, Kamran Musazadə, Rəşad Hüseynov və Offside səhifəsi paylaşdıqları statuslara görə dəyərli hədiyyələrlə mükafatlandırılmışdır. Qaliblər ilk dəfə fəaliyyətə başlayan OBA market filialına dəvət olunmuş, onlara marketin fəaliyyəti, konsepsiyası, satılan məhsulların istehsal prosesi, qiymət ucuzluğunun səbəbi və s. haqqında ətraflı məlumat verilmişdir.
Qeyd edək ki, OBA marketlər şəbəkəsi hard-discount (kəskin endirim) modelini ölkəmizdə tətbiqedən ilk marketlər şəbəkəsidir. OBA marketlər şəbəkəsində 600-ə qədər çeşiddə gündəlik tələbat malları – qida və qeyri-qida – satılmaqdadır.
OBA marketlərdə satılan məhsullar digər məhsullara nisbətən 20 %-ə qədər ucuzdur. Bunun əsas səbəbi istehlakçıya satılan məhsulların markalaşmadan, istehsalçıdan birbaşa istehlakçıya yönəldilməsidir.
OBA marketlər şəbəkəsində yaradılan keyfiyyətə nəzarət sistemi nəticəsində satılan məhsulların keyfiyyəti hər zaman diqqətdə saxlanılır, alıcılarına kefiyyətdə və dadda digər markalardan geri qalmayan gündəlik tələbat məhsulları təqdim edir. Yəni satılan mallarda markalara deyil, kefiyyətli məhsullara üstünlük verilir.